Ендоскопія – найнадійніший спосіб діагностики захворювань, при якому лікар отримує можливість побачити стан внутрішніх органів пацієнта. Проводиться обстеження за допомогою ендоскопа – тоненької трубки з відеокамерою на кінці, яка вводиться через природні шляхи.
Спеціально підготовлені лікарі-ендоскопісти медичного центру «Вітамін» у діагностиці використовують такі види ендоскопічних оглядів: :
Гастроскопія
- Бронхоскопія
- Колоноскопія
Гастроскопія
Гастроскопія або ФГДС (езофагогастродуоденоскопія) у м. Ужород — на сьогодні найбільш інформативна і безпечна методика огляду стравоходу, шлунка і дванадцятипалої кишки.
У медичному центрі «Вітамін» використовують провідні апарати японського виробництва Fujinon. Система побудована на базі сучасних технологій і відкриває нові діагностичні можливості, забезпечує високу чіткість і широкі можливості обробки зображень. Режим подвійного перегляду дозволяє здійснювати одночасне виведення на екран звичайного і FICE зображення. Паралельний перегляд двох зображень дає більше інформації для дослідження і діагностики.
На моніторі лікар бачить зображення в ультра HD якості з можливістю 20-кратного оптичного збільшення. Це дозволяє побачити найменші зміни і знайти захворювання на ранніх стадіях.
На цьому апараті лікар може зробити біопсію — взяти шматочок тканини для мікроскопічного дослідження. При необхідності лікар має можливість зробити це відразу, без подальших втручань.
Як підготуватись до процедури гастроскопії?
Щоб результати гастроскопії були якісними, до обстеження важливо підготуватися:
- якщо процедура буде вранці — приходьте натще;
- якщо ввечері — можете з’їсти легкий сніданок, але витримайте мінімум 6 годин без їжі.
Чи потрібна анестезія?
Ми працюємо за європейськими стандартами й радимо проводити обстеження в стані медикаментозного сну. Пацієнт «спить» під час процедури без неприємних відчуттів. Після загальної анестезії зазвичай немає дискомфорту. Але, якщо пацієнт не хоче наркоз, лікар зробить гастроскопію під місцевою анестезією.
Бронхоскопія
Фібробронхоскопія (бронхоскопія) – це високоінформативне ендоскопічне візуальне дослідження голосового апарату (гортані), слизових і просвіту трахеї та бронхіального дерева спеціальним приладом – фібробронхоскопом.
У медичному центрі «Вітамін» ми використовуємо сучасний бронхоскоп японського виробництва FUJINON.
За яких симптом призначають бронхоскопію?
- тривалий невмотивований кашель;
- ускладнене дихання;
- виявлення сторонніх предметів в дихальних шляхах;
- кровотечі, виділення гною з дихальних шляхів;
- задишки з незрозумілих причин;
- підозра на новоутворення;
- часті запалення легенів і бронхіти;
- підозра на туберкульоз.
Будь-які інші бронхолегеневі зміни, які можуть супроводжуватися тривалим кашлем, болями, крововиливами, появою значних виділень (не обов’язково гнійних), збільшенням бронхолегеневих лімфатичних вузлів і порушенням дихальної функції, також є підставою для проведення даної процедури.
Як підготуватись до процедури колонографії?
Підготовка до бронхоскопії – дуже важливий етап, від якого залежить і сама процедура, і достовірність отриманих результатів, і самопочуття після.
Вранці перед бронхоскопією обов’язково потрібно:
- провести гігієну порожнини рота;
- не їсти (останній прийом їжі повинен бути не пізніше 21:00 напередодні, і обов’язково – без переїдання);
- вчасно перестати пити воду перед процедурою (останній раз попити можна, як мінімум, за 4 години до проведення дослідження).
- Якщо процедура буде проводитися в другій половині дня або ввечері, потрібно поїсти не пізніше, ніж за 8 годин до бронхоскопії.
Як проходить процедура бронхоскопії?
Бронхоскопія в медичному центрі «Вітамін» м. Ужгород проводиться з максимальним комфортом для пацієнта. Ми відповідаємо за безпеку використовуваних анестетиків і безболісність процедури, що проводиться в медикаментозному сні.
В ході процедури використовується бронхоскоп експертного класу, який надає лікарю-ендоскопісту можливість детального огляду трахеобронхіального дерева за допомогою міні-камери й проведення інших необхідних маніпуляцій під її контролем. Вся процедура (незалежно від мети – діагностика або лікування) проходить під наглядом анестезіолога.
Колоноскопія
Колоноскопія — це ендоскопічне дослідження товстого кишківника.
У медичному центрі «Вітамін» використовується відеоендоскопічна система експертного класу, японського виробництва Fujinon. Система побудована на основі сучасних технологій і відкриває нові діагностичні можливості, забезпечує високу чіткість і широкі можливості для обробки зображень. В режимі подвійного перегляду здійснювається одночасне виведення на екран звичайного і FICE зображення. А паралельний перегляд двох зображень надає більше інформації для дослідження і діагностики.
Лікар бачить на моніторі зображення в ультра HD якості з можливістю 20-кратного оптичного збільшення. Це дає можливість помітити найменші зміни і знайти захворювання на ранніх стадіях.
За допомогою ендоскопа Fujinon лікар може зробити біопсію — взяти шматочок тканини для мікроскопічного дослідження. У разі необхідності є можливість зробити це відразу, без подальших втручань. Іноді під час процедури відразу роблять лікувальні маніпуляції: лікар видаляє поліпи, припікає кровоточиві судини, обробляє слизову ліками.
За яких симптом призначають колоноскопію?
- при тривалих запорах
- при кишковій непрохідності
- при кровотечах з кишечника
- при підозрі на неспецифічний виразковий коліт, хворобу Крона або пухлини
Як підготуватись до процедури колоноскопії?
- Напередодні процедури — очистити кишківник спеціальним розчином.
- За три дні до процедури — перейти на «безшлакову дієту».
Якої дієти потрібно дотримуватись перед процедурою колоноскопії?
Легкий сніданок: нежирний сир, яйця, макарони, хліб із борошна грубого помелу, очищена варена картопля, відварений рис із пісною рибою, куряча грудка без шкірки. На сніданок не можна вживати будь-які продукти, які містять клітковину: капусту, бобові, гречку та інші крупи.
Обід, вечеря та інші прийоми їжі: прозорі рідини (вода, чай, кава без молока), газовані або негазовані безалкогольні напої, соки з перетертих фруктів без м’якоті. Важливо виключити червоні і пурпурні рідини, молоко й алкогольні напої.
Чи потрібна анестезія?
Ми працюємо за європейськими стандартами й радимо проводити дослідження у стані медикаментозного сну. Перед процедурою ви «засинаєте» і не відчуваєте дискомфорту. Але, якщо хочете, лікар проведе процедуру під місцевим знеболенням.
Записатись на прийом
Залишіть свої контактні дані, і наш менеджер зателефонує Вам для уточнення всіх деталей.
Після успішної відправки Вам зателефонує менеджер медичного центру Вітамін.